Soki z Wyciskarki na Odchudzanie

Jeśli chodzi o zdrowe soki to można je wytwarzać za pomocą wyciskarek jak i sokowirówek. Urządzenia te mają pewne różnice jeśli chodzi o konstrukcję, ilość produkowanego soku czy też ogólne możliwości. Dlatego też zanim wybierzesz jedno z tych rozwiązań na świeże soki warto wiedzieć czym różnią się konkretne rozwiązania. Zanim wybierze się więc konkretne rozwiązanie trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

1. Z czego będzie się wyciskało sok?
Zarówno sokowirówki jak i wyciskarki pozwalają uzyskać soki z najbardziej popularnych owoców takich jak jabłka, marchew, buraki czy też podobne owoce. W przypadku soków z warzyw liściastych czy też drobnych owoców jagodowych może być z tym problem. W takich zastosowaniach o wiele lepiej poradzą sobie sokowirówki i soki wyciskane z nich uzyskane będą o wiele lepsze. Sokowirówki w tego typu zadaniach niestety sprawdzają się o wiele gorzej.

2. Jaki wolisz sok?
W przypadku sokowirówek powstaje sok bardziej klarowny, przejrzysty, który jest wodnisty. Dla niektórych osób będzie to wada, dla innych zaleta. Dodatkowo tego rodzaju sok nie może być przechowywany zbyt długo. Jeśli chodzi o wyciskarkę to sok jest bardziej mętny, posiadający fragmenty owoców i warzyw. Jednak niestety trzeba liczyć się z tym, że taki sok z wyciskarki na odchudzanie może być przechowywany w lodówce o wiele krócej.

3. Ile soku będzie się wyciskać
W sokowirówce można uzyskać o wiele większe ilości soków niż w wyciskarce. Ich produkcja następuje o wiele szybciej. Jednak niestety soki tego rodzaju są mniej zdrowsze od tych wykonanych w wyciskarkach. Im wolniej przygotowywany sok tym zawiera on większą ilość wartości odżywczych oraz może być dłużej przechowywany. Jeśli chodzi o tempo wyciskania to zwykle 1 litr przy wykorzystaniu wyciskarki uzyskuje się po 4-5 minutach, natomiast w przypadku sokowirówki jest to o wiele krótszy czas.

Jak widać kwestii, na które należy zwrócić uwagę decydując się na wybór konkretnego urządzenia jest całkiem sporo. Każdy wybór trzeba dokładnie przemyśleć.