Świeże Soki

Mimo tego, że w kalendarzu mamy już marzec, zima daje nam w kość. Szczególnie osoby, które najchętniej cały rok spędziłyby w ciepłych krajach, są niezadowolone. Temperatura na dużym minusie jest na tyle nieprzyjemna, że wolimy rezygnować z wypadów na kawę z przyjaciółmi do klimatycznego lokalu. Wówczas musimy do niego dojść, a już sama droga wydaje się być niemożliwa. Mimo ciepłej kurtki, wełnianej czapki i szalika zawiniętego tak, że widać tylko nasze oczy, jest nam zbyt zimno. Nie chcemy opuszczać ciepłego domu. Rezygnujemy więc z jakiegokolwiek wypadu, który nie jest konieczny tak, jak droga do pracy.

Nie rezygnujmy jednak ze zdrowia. Szczególnie w tym czasie, kiedy najbardziej powinniśmy o nie dbać, bo najbardziej narażeni jesteśmy na przeziębienie. Wiadomo, że gdy jeden domownik zachoruje, szybko choróbsko łapie resztę. Ciężko funkcjonować, gdy cała familia kaszle i kicha, a do tego zmaga się z wysoką temperaturą.

O zdrowie trzeba dbać zawsze, nie tylko wtedy, gdy mysimy, bo czujemy się źle. W tym celu pomogą nam witaminy, których źródłem są oczywiście owoce i warzywa. Warto w owym czasie dostarczać organizmowi zdrowe soki. Nie mamy na myśli jednak gotowych soków z marketu, których zawartość znacznie różni się od oczekiwań. Mamy na myśli świeże soki, które wykonamy sami.

Nie jest to problemem. Potrzebujemy tylko owoców, warzyw i odpowiedniego sprzętu, jakim jest wyciskarka czy sokowirówka. Soki z sokowirówki są tym, czego potrzebujemy, by zadbać o swoją odporność.

Sok z kiwi to źródło witaminy C. Zawiera także błonnik. Jest dobry w walce z niestrawnością, gdyż ułatwia trawienie białek. Ponadto zawartość potasu, jaką dysponuje kiwi, zapobiega powstawaniu nowotworów złośliwych.

Soki wyciskane z marchwi to również źródło zdrowia. Do tego cena owego warzywa jest bardzo sprzyjająca. Marchew, nawet zimą, nie kosztuje wiele. Marchew posiada właściwości przeciwrakowe, obniża ryzyko chorób serca i zawałów. To również źródło witaminy A i beta-karotenu.

Soki to pomysł na zgrabną sylwetkę. Jak wiadomo, odżywianie ma wpływ na nasz wygląd. Chcąc zrzucić zbędne kilogramy, możemy stosować soki z wyciskarki na odchudzanie. Wiele przepisów znajdziemy w internecie.